کاروان ایران سه‌شنبه عازم بازیهای ساحلی جهان می‌شود

کاروان اعزامی ایران به نخستین دوره بازی های ساحلی جهان در ۵ گروه از سه شنبه همین هفته به دوحه اعزام خواهد شد.

به گزارش ایسنا و به نقل ازکمیته ملی المپیک، پیمان فخری سرپرست کاروان اعزامی ایران به بازی های جهانی ساحلی گفت: بر اساس سیاست آنوک نخستین دوره بازی های ساحلی جهانی از ۲۰ مهر به میزبانی دوحه قطر در ۱۳ رشته ورزشی و ۱۴ ماده و با حضور ۱۲۴۰ ورزشکار از ۹۷ کشور جهان برگزار می شود. ورزشکاران ایرانی موفق شدند در رشته های فوتبال ساحلی آقایان، کاراته بانوان و آقایان، بولدرینگ بانوان و آقایان و کشتی آقایان مجوز ورود به بازی های ساحلی جهان را کسب کنند.

فخری افزود: نخستین گروه اعزامی بر اساس برنامه کمیته برگزاری بازی های ساحلی کادر سرپرستی بامداد سه شنبه ۱۶ مهر تهران را به مقصد دوحه ترک می کنند، تیم کشتی ۱۷ مهر و تیم های کاراته ۱۸ مهر و تیم صخره نوردی نیز ۱۹ مهر وارد دوحه می شوند که به این ترتیب کاروان اعزامی ایران با ۳۱ نفر از سه شنبه تا جمعه هفته جاری به دوحه اعزام خواهد شد. تیم فوتبال ساحلی نیز که از ۱۰ مهر برای برگزاری دیدار دوستانه برابر عمان در مسقط حضور دارد ۱۷ مهر از همانجا وارد دوحه می شود.

وی درباره دهکده بازی ها و محل برگزاری رقابت ها نیز اظهار کرد: چهار برج هتل "ازدان" بعنوان دهکده ورزشکاران در نظر گرفته شده است و بازی ها در دو ساحل "الغرافه " و" کاتارا" و مجموعه ورزشی" اسپایر" قطر برگزار می شود که به ترتیب ۱۰ تا ۲۰ دقیقه با دهکده بازی ها فاصله زمانی دارند. رقابت های نماینده بولدرینگ ایران در مجموعه ورزشی "اسپایر" و مسابقات نمایندگان کاراته، کشتی و فوتبال در ساحل "کاتارا " برگزار می شود.

وی گفت: بدلیل گرمای هوای قطر، لباس ورزشکاران یکی از دغدغه های تیم های شرکت کننده بود، بر همین اساس لباس کاروان ایران را نیز از جنسی بسیار خنک که هوا در آن به خوبی جریان داشته باشد،انتخاب کردیم. طبق پیش بینی هواشناسی دمای هوا در زمان برگزاری بازی ها بین ۲۵ تا ۳۵ درجه سانتیگراد است و کمیته برگزاری مسابقات نیز اکثر بازی ها را از ساعت ۱۵ به بعد برگزار می کند تا از شدت گرمای هوا کاسته شده باشد.

انتهای پیام


منبع : ایسنا

مطالب مرتبط