فناوری که موجب صرفه جویی در وقت و درآمدزایی می شود 7 فناوری

فناوری که موجب صرفه جویی در وقت و درآمدزایی می شود 7 فناوری در این مقاله 7 فناوری لازم را برای کسب و کار، کارآفرینان جمع آوری کرده ایم. اگر می خواهید بیشتر درآمد کسب کنید و به طور معمول وقت خود را تلف نکنید ، از آنها استفاده کنید.

1. پرداخت آنلاین

در بیشتر کشور ها کارآفرینان نیاز دارند از تجهیزات کنترل نقدی استفاده کنند (پاوز) اینها دستگاه هایی با درایو مالی و امکان اتصال به اینترنت هستند. درایو مالی داده های مربوط به عملیات را با صندوق پول جمع آوری کرده و آنها را به اپراتور داده های مالی منتقل می کند و او اطلاعات را برای اداره مالیات می فرستد. وظیفه ثبت اسکناس آنلاین، شفاف سازی تجارت است: اکنون مقامات مالیاتی از نحوه کار با کارآفرینان آگاه هستند و با بازرسی های ناگهانی آنها را عذاب نمی دهند. برای کار بدون چنین تجهیزاتی جریمه ای تعیین می شود. اندازه آن بستگی به میزان تجارت با دور زدن دستگاه های پاوز دارد. چرا این برای تجارت مفید است همراه با مکانیسم حسابداری موجودی ، صندوق پول آنلاین به خودکارسازی مشاغل و در نهایت افزایش سود کمک می کند. با تشکر از این سیستم ، نیازی به صرف وقت برای موجودی ندارید: کالاهای باقیمانده به راحتی در فروشگاه و انبار ضبط می شوند و اگر سهام به پایان برسد ، سفارش برای تهیه کننده تشکیل می شود. این سرویس همچنین به بهینه سازی این مجموعه کمک می کند. سیستم حسابداری نشان می دهد که کالاها چه میزان تقاضا دارند و کدام یک را باید بیشتر خرید کنید و کدام کالا در فروشگاه باقی مانده و مثلاً برای فروش و انتقال آنها به صندوق پول یا اعلام تخفیف به منظور فروش سریعتر آنها . کارایی این روش به شما امکان می دهد دوره های رشد و کاهش فروش را به منظور برنامه ریزی فعالیت های پیش رو برای افزایش تقاضا محاسبه کنید. با استفاده از خدمات حسابداری ، کنترل کارکنان آسانتر است. این سیستم نشان می دهد که هر صندوقدار چه میزان فروش دارد. بر اساس این داده ها ، شما می توانید یک سیستم انگیزشی منصفانه و قابل درک ایجاد کنید.اگر به هیچ وجه صندوقدار آنلاین را نمی فهمید ، خطر اضافه هزینه برای کارکردهایی را که می توانستید بدون آنها به راحتی انجام دهید ، دارید.

2.فن آوری های مدرن برای تجارت: FMC

FMC یک فناوری است که تلفن های همراه و تلفن های اداری را در یک شبکه ادغام می کند. بسیاری از شرکت ها مبادلات تلفنی داخلی دارند که می توانید با شماره های کوتاه با کارمندان تماس بگیرید. با FMC ، این ویژگی نه تنها برای تلفن های اداری ، بلکه برای تلفن های همراه شخصی نیز امکان پذیر است. با این فناوری می توانید با کارمندان تماس بگیرید ، حتی اگر آنها برای جلسات از محل کار خارج شوند: تماسها بطور خودکار به تلفن همراه وی ارسال می شوند. نیازی به بازسازی دفتر PBX و خرید تجهیزات جدید نیست: FMC را می توان به یک شبکه شرکتی از قبل تکمیل شده وصل کرد. چرا این برای تجارت مفید است مدیران هم در محل کار و هم در بیرون از محل کار با مشتریان در تماس خواهند بود. کلیه تماسهای تجاری از طریق شبکه اداری انجام می شود و در CRM ضبط می شود. بنابراین می توانید کیفیت کار کارمندان را کنترل کنید و به سرعت موقعیت های مورد اختلاف را درک کنید. FMC به کاهش هزینه های ارتباطات کمک می کند: وقتی یک کارمند دور است و می خواهد تماس تلفنی با دفتر برقرار کند ، مکالمه رایگان خواهد بود. اگر هزینه های تلفن کارمندان را جبران کنید ، با FMC فقط هزینه مکالمات تجاری را پرداخت می کنید. در این حالت ، تماس از طریق تلفن همراه مشغول به کار با شماره های شخصی غیرمستقیم کاملاً غیرفعال می شود.

3. خدمات ابر

این فقط مربوط به ذخیره سازی داده ها در ابر نیست. شما می توانید در اینجا حسابداری ، CRM ، مدیریت انبار و .. را انجام دهید. راه حل های ابر برای شرکتهایی که بعضی از کارمندان دور کاری می کنند بسیار عالی است. تیم مجموعه ای از ابزارهای لازم را برای کار دریافت می کند ، فقط دسترسی پایدار به شبکه لازم است. چرا این برای تجارت است با استفاده از خدمات محاسبه ابری ، می توانید شغل خود را از هر دستگاهی ، از جمله تلفن هوشمند مدیریت کنید. شما همیشه از نحوه کار با این شرکت آگاه خواهید بود و قادر خواهید بود به سرعت مسائل کاری را در یک سفر کاری یا تعطیلات حل کنید. راه حل های ابر به شما کمک می کند تا در خرید تجهیزات صرفه جویی کنید. به عنوان مثال ، اگر می خواهید یک صفحه تبلیغی را برای ارتقاء راه اندازی کنید ، هیچ نکته ای در هزینه کردن سرور وجود ندارد. اجاره آن در ابر ساده تر است و فقط هزینه آن دسته از منابع مورد نیاز خود را پرداخت می کنید.

4. سیستم CRM

CRM یک سیستم مدیریت ارتباط با مشتری است. به عبارت ساده تر ، این سرویس است که گزارش کاملی از سابقه کار با مشتریان را ارائه می دهد. CRM نشان می دهد که مشتری چگونه از شرکت ، چه چیزی و چند بار خریداری کرده است ، در اینجا حتی می توانید سوابق مکالمه و تاریخ مکاتبات را ذخیره کنید. تمام اطلاعات در یک مکان جمع آوری می شود: برای دیدن آن ، فقط کافی است کارت خریدار را باز کنید. دیگر نیازی نیست دریابید که چرا یک مشتری معمولی چندین ماه است که از پیشنهادات شما چشم پوشی می کند. چرا این برای تجارت است CRM بخش فروش کارهای عادی و تکراری را تسکین می دهد: به عنوان مثال ، لازم نیست اطلاعات مربوط به مخاطبین با وی را به صورت دستی در کارت مشتری وارد کنید. همه تماس ها ، نامه ها ، پیام های چت به طور خودکار در سیستم ضبط می شوند. هنگامی که معامله به مرحله جدیدی منتقل می شود ، سرویس به مدیر می گوید که چه کاری باید انجام دهد. با استفاده از CRM ، می توانید کار تیم فروش را تجزیه و تحلیل کنید و پیگیری کنید که مشتریان بالقوه در چه مرحله ای کم می شوند. این سیستم به شما امکان می دهد تا اثربخشی هر کارمند را رصد کنید و در شرایطی که مدیر از سمت خود برکنار می شود و برخی از مشتری ها را با خود میبرد ، در این شرایط صرفه جویی می شود. در واقع ، کل تاریخچه ارتباط با مشتریان در پایگاه داده ذخیره می شود.

5- خدمات برای کار با شبکه های اجتماعی

فن آوری های مدرن برای تجارت: سرویس هایی برای کار با شبکه های اجتماعی انتشار دستی شرکت اخبار در هر شبکه اجتماعی تنها در صورتی که وقت آزاد داشته باشید ، راه حل خوبی است. در همه موارد دیگر ، بهتر است از خدمات ویژه SMM استفاده کنید. آنها به برنامه ریزی پست ها ، نظارت بر عملکرد رقبا و کنترل رشد مشترکان کمک می کنند. چنین برنامه هایی حتی ممکن است بهترین زمان برای انتشار را نشان دهد تا هرچه بیشتر افراد پیام شما را ببینند. چرا این برای تجارت مفید است شبکه های اجتماعی منبع خوبی برای مشتریان جدید است. می توانید در مورد شغل و پیشنهادات جدید خود صحبت کنید ، تخفیف های خود را به اشتراک بگذارید و رشد فروش را برای این کار دریافت کنید. خدمات SMM اگر بخواهید از شبکه های اجتماعی خریداران را جذب کنید ، مفید هستند ، اما پولی برای یک متخصص جداگانه برای همکاری با صفحات شما وجود ندارد. با استفاده از این برنامه ها ، تطبیق نشریات با مشخصات خاص هر بستر ، ایجاد یک برنامه ی محتوا و پیکربندی انتشار خودکار پست ها در آخر هفته یا تعطیلات آسان است.

6. پیگیری تماس

این ابزاری است که به شما کمک می کند تا مشتری های خود درک کنید. ردیابی تماس ، تماس های مشتری را به کانال های تبلیغاتی پیوند می دهد و نشان می دهد که بیشترین فروش را در چه مکان هایی دارید. ردیابی تماس می تواند استاتیک و پویا باشد. در صورت استاتیک ، شماره تلفن های مختلف را به هر منبع ترافیکی اختصاص می دهید. به عنوان مثال ، شما یک شماره را در یک جزوه ، دیگری را در صفحه اینستاگرام خود قرار می دهید ، و سپس نگاه کنید که بیشتر آنها کدام یک را تماس می گیرند. ردیابی تماس پویا برای تبلیغات آنلاین مناسب است. مشتری از سایت شما بازدید می کند . بنابراین می توانید منبع انتقال به سایت را پیگیری کرده و دریابید که چه موتور جستجو ، مشتری را برای شما به ارمغان آورده است. چرا این برای تجارت مفید است ردیابی تماس نشان می دهد که تبلیغات و کمپین های تبلیغاتی در واقع کجا بهتر کار می کنند. شما می توانید کانال های ناکارآمد را رها کنید و پول آزاد شده را در مواردی که به خریداران بیشتری منتهی می شود ، سرمایه گذاری کنید. با کمک ردیابی تماس ، می توانید هزینه جذب یک مشتری برای منابع مختلف ترافیکی را محاسبه کرده و مقایسه کنید که در آن تبلیغات بیشتر است. اگر پول برای پیشرفت کم است ، این روش خوبی برای توزیع صحیح بودجه تبلیغات است.

7. حسابداری اینترنتی

حسابداری یک کابوس واقعی برای کارآفرینان جوان است. لازم است که مالیات و سهم را در نظر بگیرید و حسابداری اینترنتی به نجات می رسد. این سرویس ابری است که بر کلیه کارهای کاغذی نظارت می کند.حسابداری اینترنتی کمک می کند تا به محاسبه مالیات و حقوق ، تولید صورتحساب و بسته شدن اسناد برای مشتری کمک کند. غالباً چنین خدماتی مشاوره تخصصی ارائه می دهند: یک حسابدار باتجربه به تشخیص اینکه آیا اشتباهی رخ داده است کمک خواهد کرد. چرا این برای تجارت مفید است در شروع کار ، یافتن بودجه دریافت حقوق برای یک متخصص باتجربه دشوار است ، اما این دلیلی برای کنار گذاشتن گزارشگری نیست. اگر با تهیه حسابداری بر روی اصل "این کار را انجام دهید" ، خطر از دست دادن بخشی از سود یا جلب توجه مقامات مالیاتی وجود دارد – مطمئناً سؤالات بسیاری خواهند داشت. سرویس حسابداری آنلاین پیشاپیش به شما یادآوری می کند که زمان ارسال گزارش است ، بطور خودکار آنها را بر اساس صورت بانکی تولید کرده و آن را به اداره مالیات ارسال می کند. هنگامی که زمان پرداخت بعدی فرا می رسد ، سیستم با در نظر گرفتن تغییرات در قانون ، میزان سهم را محاسبه می کند و برای بانکداری اینترنتی یک سفارش پرداخت ایجاد می کند. یک مزیت مهم خدمات حسابداری آنلاین رابط کاملاً واضح است. آنها برای مبتدیان طراحی شده اند و از هر دستگاهی در دسترس هستند: به عنوان مثال ، می توانید حتی در تعطیلات از طریق تلفن هوشمند خود مالیات بپردازید.
منبع : سیارک

مطالب مرتبط