غذاهای سالمی که نباید با هم بخورید

پنج ترکیب بد از غذاهای سالمی که نباید با هم بخورید: محصولات به صورت جداگانه بسیار مفید هستند اما با هم می توانند به سلامتی آسیب برسانند. بسیاری از مردم فکر می کنند که اگر شما دو محصول مفید را ترکیب کنید، بدن دو برابر بیشتر از اجزای مفید دریافت می کند. با این حال، برخی از این ترکیبات می توانند به سلامتی آسیب برسانند.

گوجه فرنگی و خیار

در جدولی از رژیم غذایی و تغذیه ایرانیان و سایر کشورها اغلب می توانید یک سالاد از این دو سبزیجات پیدا کنید. با این حال بهتر است آنها را مخلوط نکنید. واقعیت این است که خیار قلیایی و گوجه فرنگی اسیدی است. هر کدام از این سبزی ها به روش های مختلف توسط بدن هضم می شوند، فرایندهایی که نمی توانند به طور همزمان رخ دهند. در نتیجه، فرد با هضم مشکل دارد.

املت گوشت گاو با پنیر

مردم اغلب این ظرف را برای صبحانه آماده می کنند. با این حال، به یاد داشته باشید که در هر مولکول این غذا مقدار زیادی پروتئین است. اگر از آن سوءاستفاده کنید، ممکن است مشکلات جدی سلامت ناشی از پروتئین زیاد وجود داشته باشد.

پاستا با گوجه فرنگی و پنیر

شما نباید مواد غذایی اسیدی (گوجه فرنگی) و کربوهیدراتهای نشاسته ای (ماکارونی) را ترکیب کنید، زیرا این روند گوارشی را مختل می کند. پنیر اضافه شده به ماکارونی فقط شرایط را تشدید می کند.

دسر میوه

میوه تازه را بلافاصله پس از غذا نخورید، زیرا در ابتدا معده هضم غذاهای چرب و پروتئین را انجام خواهد داد. این فرآیند وقت زیادی خواهد برد. در این دوره، میوه ها ممکن است زمان برای تخمیر داشته باشند.

شیر و موز

ترکیبی از این دو محصول در شیرینی ها شایع است. اما خوردن آنها با هم ارزش ندارد. هضم شیر و موز موجب سنگین شدن معده می شود.
منبع : سیارک

مطالب مرتبط