طرز تهیه ترشی چغندر

طرز تهیه ترشی چغندر این ترشی چغندر است،طعم و رنگ زندگی را به غذای شما اضافه می کند همه در مورد سالاد چغندر یا آب چغندر می دانند ، اما آیا تا به حال ترشی چغندر را چشیده اید. بسیار خوشمزه است. در این پست آشپزی با سیارک همراه باشید تا فوت و فن ترشی چغندر با طرز تهیه هندی را برایتان توضیح دهم.

  • مواد مورد نیاز برای تهیه ترشی چغندر
  • طرز تهیه ترشی چغندر
  • اسفتد یا انغوزه

مواد مورد نیاز برای تهیه ترشی چغندر

3-4 عدد چغندر 20-25 حبه سیر 10-15 برگ درخت کاری 1 عدد زنجبیل قطعه کوچک 5-10 عدد فلفل سبز خرد شده 1 قاشق غذاخوری زردچوبه 1 قاشق غذاخوری پودر فلفل قرمز 2 قاشق غذاخوری پودر شنبلیله 4 قاشق غذاخوری سرکه سفید 1 قاشق غذاخوری پودر چیلی قرمز 2 قاشق غذا خوری نمک 1 قاشق غذا خوری خردل 1/2 قاشق غذاخوری اسفتد* asafoetida توضیح در آخر مقاله 4 قاشق غذا خوری پودر انبه خشک 2 قاشق غذاخوری ادویه Achari(یک گیاه محلی هندی است) روغن خردل مقداری

طرز تهیه ترشی چغندر

اول از همه ، چغندر را کاملاً بشویید و آن را به قطعات کوچک خرد کنید و در آفتاب خشک کنید. روغن خردل را درون یک تابه روی حرارت متوسط ​​قرار دهید و آن را گرم نگه دارید. به محض داغ شدن روغن ، دانه های خردل ، زنجبیل ، سیر ، فلفل سبز ، برگهای کاری ، زردچوبه ، پودر فلفل قرمز ، پودر فلفل قرمز و اسفتد را اضافه کنید و آنرا سرخ کنید. به محض اینکه ادویه ها برشته شدند ، چغندر را اضافه کرده و خوب مخلوط کنید. نمک ، پودر انبه ، ماسالا آشاری ، پودر تخم شنبلیله را به آن اضافه کنید ، خوب مخلوط کرده و 10 دقیقه روی آن را بپوشانید و بپزید. بعد از زمان تعیین شده شعله را خاموش کنید و4 قاشق غذاخوری سرکه سفید را اضافه کنید، ترشی را نگه دارید تا خنک شود. بعد از خنک شدن ، آن را درون یک بطری پر کرده و 2-3 روز در آفتاب نگه دارید. – ترشی چغندر آماده است.

اسفتد یا انغوزه

آنغوزه با املای اسفتد، asafoetida حالت موم مانند و خشک دارد. ریزوم یا شیر ریشه از چندین گونه از گیاه کما، گیاهی چند ساله با رشد 1 تا 1.5 متر (3.3 تا 4.9 فوت) است. قابل ذکر است، آنغوزه تصور می شود که در همان جنس به عنوان silphium ، یک گیاه آفریقایی شمالی در حال حاضر تصور می شود منقرض شده، و به عنوان یک جایگزین ارزان تر برای دارو های مهم تاریخی مورد استفاده قرار میگرفت . این گونه بومی بیابانهای ایران و کوهستانهای افغانستان است ، اما عمدتاً در مجاورت پاکستان و هندوستان کشت می شود. آنغوزه دارای بوی تند است اما در غذاهای پخته شده، عطر و طعم آن یادآور تره فرنگی یا دیگر خانواده های پیاز است.
منبع : سیارک

مطالب مرتبط