روش مقابله با آنفولانزا 8 روش

روش مقابله با آنفولانزا 8 روش هر فردی ترفندها و روشهای خاص خود را برای مراقبت از سلامتی دارد. پزشکان نیز از این قاعده مستثنی نیستند. روش های آنها ممکن است عجیب به نظر برسد ، اما هر یک از آنها توسط علم آزمایش می شوند. به عنوان مثال ، آیا می دانید چرا پزشکان در زمستان بستنی می خورند ، حتما جوراب می پوشند و فرصتی برای چرت زدن در وسط روز را از دست نمی دهند؟ sayarak.com چندین توصیه را ارائه می دهند که خود متخصصان بهداشت در فصل سرما و آنفولانزا از آنها پیروی می کنند.8 ترفند آزمایش شده توسط پزشک برای سالم ماندن شما در فصل آنفولانزا و سرماخوردگی

  • بستنی به بهبود سرماخوردگی کمک می کند
  • برای مقابله با آنفولانزا جوراب بپوشید
  • برای محافظت از آنفولانزا ماسک را بصورت صحیح استفاده کنید
  • خلاص شدن از حمله آنفولانزا با بهداشت دهان و دندان
  • ماساژ درمانی برای غلبه بر آنفولانزا
  • برای مقابله بر آنفولانزا از یک ضد عفونی کننده برای تلفن همراه و یک صابون ساده برای دست استفاده کنید
  • ورزش سبک حتی برای مبتلایان به آنفولانزا توصیه می شود
  • برای مقابله با آنفولانزا مراقب تغذیه مناسب و عملکرد سالم روده باشید

بستنی به بهبود سرماخوردگی کمک می کند

قبلاً این شایع بود که الکل با کشتن عوامل بیماری زا به ضد عفونی کردن بدن کمک می کند. علم با اثبات برعکس این افسانه را رد کرده است: نوشیدنی های الکلی و قوی دمای بدن را پایین می آورند و باعث ایجاد شرایط راحت برای تکثیر ویروس ها و باکتری ها می شوند.اما درمان سرد واقعا مؤثر است. بستنی باعث تسکین گلو ی تحریک شده ، کاهش درد و تسکین تورم نازوفارنکس خواهد شد.

برای مقابله با آنفولانزا جوراب بپوشید

8 روش مقابله با آنفولانزا مهم است که آنها گرم باشند. جوراب ها را به محض احساس سرما بپوشید. در غیر این صورت ، سیستم ایمنی بدن به جای تمرکز بر مبارزه با عوامل بیماری زا در نازوفارنکس ، شروع به تأمین خون شدید برای این قسمت از بدن برای گرم کردن آن خواهد کرد.

برای محافظت از آنفولانزا ماسک را بصورت صحیح استفاده کنید

8 روش مقابله با آنفولانزا ماسک های پزشکی متفاوت هستند. هنگام خرید یک ماسک دو طرفه ، موارد زیر را به خاطر بسپارید: اگر بیمار هستید و نمی خواهید دیگران را با میکروب خود آلوده کنید ، باید چنین ماسکی را با قسمت رنگی بیرون بپوشید. اگر سالم هستید اما می خواهید در مکان های عمومی از خود در برابر ویروس ها محافظت کنید ، ماسک را با قسمت سفید رو به بیرون بپوشید.

خلاص شدن از حمله آنفولانزا با بهداشت دهان و دندان

8 روش مقابله با آنفولانزا دندان های بد و مراقبت نادرست از آنها احتمال ابتلا به سرماخوردگی و آنفولانزا را افزایش می دهد. حفره دهان یک محیط ایده آل برای تولید مثل باکتری ها و ویروس ها است ، بنابراین از مراقبت های حرفه ای غافل نشوید. قوانین ساده را دنبال کنید: دندان های خود را 2-3 بار در روز مسواک بزنید. بعد از مسواک زدن از دهانشویه استفاده کنید. از برسها و نخ های مخصوص دندان استفاده کنید تا به مکان های غیر قابل دسترس برای مسواک برسید. هر شش ماه یکبار به دندان پزشکی مراجعه کنید. به موقع پوسیدگی را درمان کنید.

ماساژ درمانی برای غلبه بر آنفولانزا

8 روش مقابله با آنفولانزا ماساژ درمانی حرفه ای میکروسیرکولاسیون خون را افزایش داده و به طور خلاصه دمای بدن را بالا می برد ، در نتیجه سیستم ایمنی بدن را در نابودی عوامل بیماری زا کمک می کند.

برای مقابله بر آنفولانزا از یک ضد عفونی کننده برای تلفن همراه و یک صابون ساده برای دست استفاده کنید

8 روش مقابله با آنفولانزا مطالعات اخیر نشان داده اند که یک ضد عفونی کننده نمی تواند یک جایگزین کامل برای شستن دست شما باشد. استفاده از آن بعد از این روش صحیح تر است و همچنین می توانید از آن برای پاک کردن رایانه یا تلفن هوشمندی که دارای باکتری های بیشتری روی آن نسبت به روی صندلی توالت یا کف زمین است ، استفاده کنید.

ورزش سبک حتی برای مبتلایان به آنفولانزا توصیه می شود

8 روش مقابله با آنفولانزا عصر ، برای تسکین درد در مفاصل و ماهیچه ها ، ورزش سبک انجام دهید و بعد از ظهر زمانی برای چرت زدن پیدا کنید. در دمای طبیعی بدن ، ورزش سبک حتی برای مبتلایان توصیه می شود. این می تواند یک پیاده روی نیم ساعته یا کشش قبل از خواب باشد: نکته اصلی این است که وقتی ماهیچه ها و مفاصل کار می کنند ، گردش خون را بهبود می بخشند و کمی بدن را گرم می کنند. در طول روز ، یک استراحت کوتاه را فراموش نکنید: سعی کنید به مدت 20-30 دقیقه چرت بزنید یا فقط در یک موقعیت راحت استراحت کنید ، به موسیقی مورد علاقه خود گوش فرا دهید و چشم ها را ببندید تا کمی مغز و چشم استراحت کند.

برای مقابله با آنفولانزا مراقب تغذیه مناسب و عملکرد سالم روده باشید

8 روش مقابله با آنفولانزا اگر سرماخوردگی یا آنفولانزا دارید ، سعی کنید رژیم غذایی خود را برای مدتی تنظیم کنید: مایعات بیشتری بنوشید ، رژیم غذایی را با سبزیجات ، میوه ها (پرتقال ، لیمو ، لیمو ، گریپ فروت) و انواع توت ها تقویت کنید. آنها به فعال کردن دفاعی بدن و مقاومت در برابر بیماریهای عفونی کمک می کنند ، زیرا حاوی مقدار زیادی ویتامین C هستند. به کربوهیدراتهای قابل هضم توجه کنید: گندم سیاه ، جو دوسر. آب میوه ، آبگوشت سبزیجات ، ژله ، میوه جوشانده ، چای را با عسل ، لیمو ، مربا بنوشید. برای حفظ ایمنی ، پروتئین لازم است ، بنابراین به راحتی از لبنیات ، تخم مرغ استفاده کنید و آب گوشت مرغ را برای بهبودیفراموش نکنید. اما بهتر است حداقل برای مدتی از غذای شور و تند خودداری کنید. غذا باید در حجم کم در هر وعده غذایی 5-6 بار باشد. نکته مهم: در پس زمینه تب بالا و سلامت عمومی ضعیف ، عملکرد روده ممکن است مختل شود. مراقب روده های خود باشید. اثرات مضر باکتری های بیماری زا را از بین ببرید ، به ترمیم میکرو فلور طبیعی کمک کرده و بدن را از مسمومیت خارج کنید.
منبع : سیارک

مطالب مرتبط