خواص و نحوه مصرف ویتامین B17


ویتامین B17 یا آمیگدالین

ویتامین B17، آمیگدالین، ترکیبی از نیتریلوکسید، محلول در آب است، که عمدتا غیر سمی و حاوی قند است . تقریبا 800 گونه گیاهی وجود دارد که اکثر آنها خوراکی هستند. احتمالا بسیاری از شما در مورد ویتامین B6 ، B12 و حتی شنیده اید گروه ویتامین های B مفید است. اما تعداد کمی از B17 اطلاعاتی دارید.در مورداین ویتامین بیشتر از هر داروی دیگری بحث می شود. در عین حال، آن را به عنوان قوی ترین درمان برای سرطان نامیده اند. تا کنون، ویتامین B17، آمیگدالین، به عنوان یک دارو در مکزیک به طور فعال استفاده می شود. هسته های زردآلو دارای منبع اصلی ویتامین B17 هستند. و این همان، به اصطلاح "نسخه" طبیعی ویتامین است. علاوه بر آن، آنالوگ مصنوعی دارو نیز وجود دارد. ویتامین B17، همچنین به عنوان laetril یا amygdalin شناخته می شود، از Ernest Krebs biochemist از هسته زردآلو گرفته شده است. با توجه به خواص ضد سرطان B17 به نام دیگری – ویتامین ضدالتهاب هم نامیده می شود.

 • ویتامین B17 یا آمیگدالین
 • چرا ویتامین B17 ممنوع است
 • تفاوت laetril و AMYGDALIN چیست
 • ویتامین B17 اسطوره یا یک واقعیت
 • چه چیزی باعث قدرتمند بودن ویتامین B17 می شود
 • چگونه ویتامین B17 در بدن کار می کند
 • بهترین درمان پیشگیری است
 • اشکال دارویی ویتامین B17
 • علائم مصرف بیش از حد ویتامین B17
 • کمبود ویتامین B17
 • جدول منابع غذایی ویتامین B17
 • رژیم غذایی ضد سرطان
 • AMYGDALIN همچنین برای حیوانات خانگی مفید است

کمی قبل از کشف B17، دکتر کربی یک کشف دیگر کرد – او جهان را با ویتامین B15 یا اسید پنگامیک آشنا کرد. پس از سالها تحقیق، به طور کامل در خواص درمانی B17، و به منظور اثبات عدم سمیت ماده، دکتر laetril را به خود تزریق کرد. بنابراین دانشمند تلاش کرد تا نشان دهد که ماده ای که کشف کرده، برای سلول های سرطانی کشنده است، اما برای یک ارگانیسم سالم کاملا بی خطر است و هیچگونه عارضه جانبی ایجاد نمی کند. از دیدگاه بیوشیمیایی، B17 یک ویتامین نیست، و در ادبیات علمی نامهای دیگر آن رایج است: ماندلونیتریل بتا دومیوتیو، ماندلونیتریل بتا گلوکوروناید، لاواوروتواتور، پوراسین، آمیگدالینا، نیتریلوزید. این داروی شیمیایی طبیعی در بیشتر میوه ها و انواع توت ها یافت می شود. اما منابع اصلی ویتامین B17 عبارتند از بادام تلخ و هسته های زردآلو.

چرا ویتامین B17 ممنوع است

سازمان غذا و دارو (FDA) می گوید که این ویتامین بسیار سمی می باشد. اما میان پزشکان اختلاف نظر هست بسیاری از پزشکان عقیده دارند که در مطالعات و تحقیقات شان دلیلی بر سمی بودن این ماده ندیده اند. با این حال تحقیقات همچنان ادامه دارد و پزشکان در حال پیدا کردن نتایج مثبت در مطالعات بالینی می باشند.

تفاوت laetril و AMYGDALIN چیست

بیوشیمی ها B17 را به laetril و amygdalin تقسیم می کنند. تفاوت بین آنها ساده است. برای مثال، اگر یک فرد از هسته زردآلو استفاده کند، به این معنی است که از آمیگدالین استفاده می کند. laetril یک ماده حاوی amygdalin محلول در آب است.laetril ترکیبی از آمیگدالین است. به عبارت دیگر، در اولین مورد ما می توانیم در مورد "نسخه" طبیعی B17 صحبت کنیم، در دوم – در مورد محصول صنعت داروسازی. ویتامین طبیعی کمتر متمرکز است و به آرامی توسط بدن جذب می شود. در همین حال، این دو مفهوم تنها به وسیله متخصصان متمایز می شوند. در محدوده گسترده اغلب از نام – ویتامین B17 استفاده می شود.

ویتامین B17 اسطوره یا یک واقعیت

آیا ویتامین B17 فرصتی برای زندگی بدون سرطان است؟ اولین آزمایشات بر روی حیوانات نشان داد که B17 باعث کاهش رشد سرطان، توقف رشد تومورها و جلوگیری از گسترش متاستاز می شود. اما زمانی که آزمایش بار دوم تکرار شد، نتایج آن دیگر الهام بخش نبود. یک گروه از دانشمندان از یک کلینیک دیگر نتیجه گرفتند که یک دوز مناسب از آمیگدالین می تواند سلول های سرطانی را به رادیوتراپی حساس تر کند. مطالعات آزمایشگاهی دانشمندان را متقاعد کرده است که B17 قادر به غنی سازی مناطق آسیب دیده توسط تومور با اکسیژن است و در نتیجه اثربخشی درمان سنتی را افزایش می دهد. این تجربه اولین بار در سال 1978 انجام شد و از آن زمان تاکنون تایید رسمی نتایج صورت نگرفته است. در اواخر دهه 1970 – اوایل دهه 1980، دو مطالعه توسط موسسه ملی سرطان (ایالات متحده آمریکا) انجام شد. در مرحله اول آزمایش، 6 بیمار از آپاندیس انکولوژیک شرکت داشتند. آنها در مورد خودشان در مورد اینکه چه مقدار آمیگدالین در معرض عمل قرار می گیرد (و اینکه آیا همه کار می کند) در مورد بیماران سرطانی بررسی کردند. در این مرحله محققان توانستند تا حد زیادی یاد بگیرند. نتیجه گیری اصلی در دهه 1970: مقدار زیادی از بادام خام خورده به عنوان منبع B17 سبب مسمومیت می شود. مرحله دوم آزمایش در سال 1982 با مشارکت 175 بیمار سرطانی انجام شد. اما تنها در یک فرد پس از 10 هفته استفاده از آمیگدالین، تغییرات مثبت را ثبت کرد. در سایر بیماران، تومور همچنان رشد می کرد. به هر حال، برای اولین بار این ماده به عنوان درمان سرطان در روسیه در سال 1845 و ایالات متحده آمریکا در دهه 1920 مورد استفاده قرار گرفت. در دهه 1970، کمپین در سراسر جهان با ارتقاء B17 به عنوان عامل ضد سرطان آغاز شد. بعدها، آمیگدالین بخشی از برنامه های رژیم غذایی خاص بود.

چه چیزی باعث قدرتمند بودن ویتامین B17 می شود

امروز، این سوال برای بسیاری باز می شود: چگونه ویتامین B17 در هسته زردآلو موفق به کشتن سلول های سرطانی می شود؟ یا هنوز در حد تئوری است و هیچ اثر ضد توموری وجود ندارد؟ فرمول B17 شامل گلوکز و سیانور هیدروژن است. این ترکیب سلول های سرطانی را از بین می برد. هنگامی که مولکول آمیگدالین در مسیر یک سلول سرطانی قرار می گیرد، آن را به دو مولکول گلوکز، یک مولکول هیدروژن سیانید و بنزآلدهید 1 مولکول تقسیم می کند. در مطالعات اولیه تصور می شد که مولکول اصلی مبارزه ضد سرطان مولکولی سیانید هیدروژن است. مطالعات بعدی نشان می دهد که بنزالدهید قاتل تومورهای بدخیم است. اگر شما تمام شرایط علمی هوشمندانه را رعایت کنید و سعی کنید به روش ساده توضیح دهید، سلول های سرطانی گلوکز را دوست دارند و در هسته زردآلو، سیانید توسط قند احاطه شده است. سلول سرطانی قند مورد علاقه خود را می خورند و باعث "انتشار" سیانید می شود. چنین بمب هوشمندی را می توانید تصور کنید! و اگر شما درک کنید که چگونه amygdalin کار می کند، روشن می شود که مشکل سمیت هسته زردآلو نیست، مقدار B17 مصرفی است. از سوی دیگر، حتی اگر مقدار کمی از دانه ها را مصرف کنید، اما در رژیم غذایی روزانه شکر زیاد باشد، این می تواند خواص مثبت ویتامین B17 را از بین ببرد. بنابراین، هنگام شروع درمان زردآلو، مهم است که مصرف قند را از جیره روزانه حذف کنید یا آن را کم کنید. استفاده از این فرایند بیوشیمیایی برای چندین دهه باعث شده است بحث های گرم در محافل علمی ایجاد شود، اما تا کنون، همانطور که برخی ادعا می کنند، این تنها روش موثر برای مقابله با تشکیلات انکولوژیک است. بسیاری از پزشکان ، با توجه به سمیت آن با استفاده از B17 به عنوان یک داروی ضد سرطان مخالف هستند. در همین حال، طرفداران آمیگدالین یادآوری می کنند: داروهای دیگر برای بیماری های انکولوژیک بسیار سمی تر هستند. اغلب مردم هسته های زردآلو را مصرف می کنند. برای طعم و مزه، آنها شبیه به بادام هستند، اما منحصر به فرد تر می باشند. اکثر کارشناسان توصیه می کنند روزانه 24 تا 35 هسته را استفاده کنند. در میان محصولات دیگر که در آن شما می توانید amygdalin را پیدا کنید می توان از گندم سیاه نام برد. با این حال، غلات در فرم پردازش شده (به عنوان مثال، در آرد)با از دست دادن خواص ویتامینی خود مناسب نیستند.جالب توجه هست که ویتامین B17 به گرما مقاوم است و می تواند تا 300 درجه سانتیگراد مقاومت کند!

اگر نمیخواهید این بیماری وحشتناک را تجربه کنید – زردآلو و انواع توت ها را به عنوان یک منبع خوشمزه از ویتامین ها و عناصر کمیاب و همچنین پیشگیری از بسیاری از بیماری ها مصرف کنید. حداقل به کسانی که به خواص شفابخش B17 اعتقاد دارند توصیه می شود.

چگونه ویتامین B17 در بدن کار می کند

برای نفوذ B17 در بدن. در نتیجه فرآیندهای متابولیسم، B17 قادر به تولید تریپسین و کیموتریپسین در بدن انسان است و آنها در حال حاضر با سرطان مبارزه می کنند: آنها آنزیم های اطراف سلول های سرطانی را تجزیه می کنند و پس از آن سلول های سفید خون قادر به شناسایی سلول های "بیمار" و کشتن آنها هستند. یکی دیگر از عوارض جانبی رژیم B17 این است که بدن، ویتامین B12 بیشتری را تولید می کند که در ترکیب با اسید آسکوربیک نیز یک عامل ضد سرطان عالی است. دکتر جان ریچاردسون از کلینیک سانفرانسیسکو در ویتامین B17 را به بیماران خود به عنوان داروی انکولوژی تجویز کرد و به دقت تغییرات در وضعیت آنها را تحت نظارت قرار داد. حرکت خطرناک اثر مثبت داشت. اولین مطالعات کامل با هدف بررسی کار آمیگدالین به عنوان عامل ضد سرطان برای 5 سال از سال 1972 تا 1977 صورت گرفت. حتی پس از آن، یک گروه از دانشمندان در ایالات متحده دریافتند که ماده: تداخل با رشد تومورها متاستاز در بدن متوقف می شود درد ناشی از تورم را کاهش می دهد رفاه عمومی بیمار را بهبود می بخشد

بهترین درمان پیشگیری است

اگر شما به طور متوسط ​​ساکن یک شهر بزرگ با عادت های بد هستید که منجر به یک شیوه زندگی بافعالیت کم، خوردن غذاهای سریع در حالی که در حالانجام کار هستید، ساعت خواب کم در روز و هیچ ورزشی انجام نمی دهید، متاسفانه شما در منطقه خطر هستید! بله،آمار به طور تهدیدآمیزی نشان می دهد: این گروه از بشریت است (و این بیشتر ما است) که بیشتر در معرض خطر بیماری قرار دارد. البته، بسیاری از دلایل دیگر وجود دارد – از ژنتیک تا … اما اولین و رایج ترین علت سبک زندگی است. و مهم است که این تنها علت بیماری است که فرد میتواند به طور مستقل تغییر دهد. B17 و دیگر محصولات حاوی ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها می توانند به طور قابل توجهی بهبود سلامت و ایجاد مانع قابل اعتماد در برابر بسیاری از بیماری ها شوند. اما در حال حاضر محبوب ترین آنهایی که همیشه در دست دارند، عبارتند از: زنجبیل، زیره سبز، کتان، میوه های خام و سبزیجات، قارچ، فلفل قرمز، گندم سیاه.

اشکال دارویی ویتامین B17

قبل از اینکه ما در مورد خواص این ماده صحبت کنیم، مهمترین چیز این است که تحت هیچ شرایطی نباید B17 را بدون نظارت پزشک، بویژه در مورد سرطان استفاده نشود. ویتامین B17 ب صورت مکمل یا دارویی، مثل هر داروی دیگر، با مصرف بیش از حد یا سوء مصرف، می تواند واکنش های شدید جانبی را ایجاد کند. ویتامین B17 ممکن است به عنوان: تزریق (داخل وریدی) قرص ها لوسیون طرفداران درمان سرطان باویتامین B17 توصیه تزریق داخل وریدی روزانه به مدت 2-3 هفته، سپس فرم قرص دارو را برای مدت زمان طولانی دریافت کنید. برای بیماری های پوستی، لوسیون B17 به شکل مایع توصیه می شود. برخی از کارشناسان توصیه می کنند مصرف دارو در چنین دوزها: برای تزریق داخل وریدی – 1-9 گرم قرص – 100-500 میلی گرم به عنوان پروفیلاکسی – 50-200 میلی گرم. بسیاری از طرفداران درمان ویتامین توصیه می کنند که آن را با معده خالی مصرف کنند – در این حالت، آب معده ملکول سیانید را خنثی می کند.

استفاده از آمیگدالین

به طرفداران درمان با هسته زردآلو توصیه می شود که بیش از 30 هسته زردآلو در روز بخورند . هر هسته حاوی حدود 4-5 میلی گرم آمیگدالین است و از 30 هسته دوز 150 میلی گرم به دست می آید. با توجه به نظریه دیگری، یک روز باید دقیقا مانند بسیاری از دانه های زردآلو مصرف شود زیرا میوه خورده می شود. بدین معنی است که میوه های شیرین را به طور کامل بخورید و نباید پالپ یا هسته را از دانه جدا کنید. بعضی از مردم نمی توانند دانه های مزه تلخ را بخورند، پس می توانید سعی کنید که مغز زردآلو را خرد کرده و آنها را با آب میوه مخلوط کنید. مصرف بیش از حد ویتامین B17 موجب مسمومیت می شود.خوشبختانه بدن انسان دارای یک سیستم هوشمند است. و بدن خود را از مسمومیت محافظت می کند.

علائم مصرف بیش از حد ویتامین B17

سردرد

تنگی نفس

شکم درد

استفراغ و تهوع

مشکل در خواب و ضعف بدن

سرگیجه تاری در بینایی اگر هر یک از علائم مشاهده شد، ارزش دوز مصرف B17 را کاهش دهید. آب زیاد بنوشید و اگر نشانه ها همچنان ادامه داشت بلافاصله به اورژانس مراجعه کنید. اما نترسید، هیپرتونیتومینوز – یک پدیده بسیار نادر است، اگر یک ویتامین مصنوعی تحت نظارت یک پزشک استفاده شود. آمیگدالین طبیعی، مشتق شده از غذا، به طور کلی برای بدن خطرناک نیست.

کمبود ویتامین B17

دشوار است بگوییم عواقب بد این ویتامین برای بدن چیست، زیرا خواص دارو هنوز به طور کامل درک نشده است. در ضمن، این دقیقا به علت کمبود بود که بسیاری از این بیماری ها را توضیح می دهد: سرطان فشار خون بالا درد با منشاء نامشخص التهاب عوارض جانبی آمیگدالین مصرف بیش از حد Amygdalin باعث: حالت تهوع سردرد سرگیجه مشکلات کبدی تب فشار خون پایین نقض هماهنگی و حرکت سردرگمی محاسبه شده است که 50-60 هسته زردآلو حاوی 50 گرم آمیگدالین است و این یک مقدار کشنده برای انسان است. بنابراین،هنگام مصرف B17 در قرص ها و یا تزریق، مهم است که از مواد غذایی که در آن مقدار زیادی از آمیگدالین وجود دارد اجتناب شود. و این ها عبارتند از: بادام خام دانه های میوه ای کرفس زردآلو هلو غلاف لوبیا هویج تخم کتان آجیل خوردن مقدار زیادی مواد غذایی غنی از آمیگدالین برای افراد مبتلا به کبد بیمار توصیه نمی شود.

عوارض جانبی ویتامین از هسته زردآلو

گاهی اوقات مصرف دارو و مواد غذایی حاوی B17 موجب کاهش شدید فشار خون می شود. اما معمولا این یک واکنش موقت است . به طور معمول، فشارخون تحت تاثیر B17 به شاخص های حیاتی نمی رسد، اما در ترکیب با داروهای ضد فشار خون، نیاز به کنترل بیشتری دارد. همچنین برای افرادی که بیماری های قلبی عروقی دارند، یک دکتر را نیز ببینید. رقیق شدن خون از آنجایی که بسیاری از آنزیم های پروتئولیتیک (پانکراس) به صورت موازی با B17 قابل قبول هستند مهم است که یادآوری شود: این ترکیب باعث کاهش ته نشینی خون می شود. پروبیوتیک ها. مصرف آمیگدالین با پروبیوتیک های قوی می تواند مقدار سیانور هیدروژن را افزایش دهد که مملو از عوارض جانبی نامطلوب است. ترکیب با سایر داروهای ضد سرطان هر بار که شخصی قصد دارد ترکیبی از چندین روش جایگزین برای درمان یا پیشگیری از سرطان را استفاده کند، مهم است که سازگاری و ناسازگاری برخی داروها را در نظر بگیریم.

جدول منابع غذایی ویتامین B17

منابع زیادی از ویتامین B17 در طبیعت وجود دارد. آمیگدالین طبیعی یک ماده تلخ است.

کدام محصول شامل B17 است

نام محصولمحتوای ویتامین در هر 100 گرم محصول
شاه توتکم
توت سیاه وحشیحداکثر
خربزهبالا
زغال اختهمتوسط
زردآلوحداکثر
بهمتوسط
تمشکمتوسط
سیب (دانه)بالا
زردآلو (هسته)بالا
گندم سیاهمتوسط
گیلاس (هسته)حداکثر
کتانمتوسط
ارزنمتوسط
هلو (هسته)بالا
گلابی (دانه)بالا
آلوی سیاه (هسته)حداکثر
آلوی زرد (هسته)بالا
نخودکم
عدسمتوسط
بادام تلخحداکثر
آجیل بادام زمینیحداکثر
Macadamiaحداکثر
یونجهمتوسط
چغندرقندکم
اکالیپتوسحداکثر
Watercressکم
سیب زمینی شیرینکم

رژیم غذایی ضد سرطان

احتمالا هیچ چیز درست نیست اگر ما در مورد سرطان صحبت کنیم و نگرش یک فرد به سلامت اصول تغذیه را در نظر نگیریم. نمونه هایی از افراد هستند که از داشتن خدمات طب سنتی خودداری کرده اند، با تشخیص سرطان زندگی می کنند و به جای انتخاب دارو از رژیم پزشکی پیروی می کنند. بسیاری از متخصصان تغذیه از چنین نمونه هایی شگفت زده نمی شوند برعکس، آنها ادعا می کنند که بسیاری از معجزات می توانند بوسیله مواد غذایی مناسب انجام شوند. اما در عین حال، هیچکدام از آنها ادعا نمی کنند که خدمات پزشکی طب سنتی امکان پذیر است. برخی از متخصصان تغذیه معتقدند که سیستم تغذیه ای خاص می تواند شما را از بسیاری از بیماری ها محافظت کند، از جمله حفاظت از سرطان. در سرطان، برخی توصیه می کنند بر روی غذاهای خام تمرکز کنند. وارد رژیم غذایی میوه ها با دانه ها، آجیل، اضافه کردن آنها به غذاهای سبزیجات خام و … شوند. ثانیا، برای افزایش عملکرد ویتامین B17، توصیه می شود علاوه بر ویتامین B17 مواد معدنی زیر استفاده شود: روی یا زینک (برای حمل و نقل B17 در سراسر بدن مهم است) ویتامین C منگنز منیزیم سلنیوم ویتامین B6، B9، B12، A، E. علاوه بر این، پروتئین های گیاهی بخش مهمی از درمان هستند. علاوه بر این توصیه می شود که آنزیم هایی که از کار پانکراس حمایت می کنند استفاده شود. به بعضی از افراد توصیه می کنند که ویتامین B15 مصرف کنند.

گندم سیاه در رژیم غذایی

منبع عالی B17 گندم سیاه است. برای احیای ذخایر ویتامین و پیشگیری از سرطان، توصیه می شود که حداقل چندین بار در سال به یک برنامه تغذیه ای که توسط متخصصان تغذیه توسعه یافته است، پایبند باشید.

برنامه سلامتی

گندم سیاه را سه بار در روز بخورید (نیم فنجان غلات خام در هر وعده). بعد از پخت و پز، 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون را به فرنی اضافه کنید. غذا را به آرامی بخورید 30 دقیقه قبل از غذا، 1 ​​قاشق غذاخوری از مخلوط درمانی را مصرف کنید. برای آماده سازی آن، مقادیر مساوی آرد گندم سیاه، دانه های خشخاش و عدس خرد شده را در نظر بگیرید. به مخلوط اضافه کنید 1 قاشق غذاخوری آب گرم ، 1-2 قاشق چای خوری عسل، 1 قاشق چای خوری آب آلوورا. در طول روز، 4 فنجان آب سرد و سپس آب گرم و 4 فنجان آب میوه یا توت تازه که با آب ا رقیق شده (نسبت 3: 1) استفاده کنید. شما می توانید آناناس، میوه های مرکبات، زغال اخته، تمشک استفاده کنید. یک ساعت قبل از غذا نوشیدنی زنجبیل یا چای گیاهی بدون قند. می توانید با کشمش مصرف کنید. ساکنان مناطق سرد ممکن است مشکلات فراهم کردن زردآلو داشته باشند و فصل میوه بسیار کوتاه باشد، در عوض مشکلی با شبدر وجود ندارد، کمتر موثر است.

AMYGDALIN همچنین برای حیوانات خانگی مفید است

طرفداران استفاده از قرص ها در پزشکی دامپزشکی ادعا می کنند که ویتامین B17 برای گربه و سگ مفید است. به عنوان مثال، دکتر جان کریگ، دکتر دامپزشک توصیه می کند به حیوانات خانگی که از کمبود وزن رنج می برند، 1 قاشق چای خوری دانه های زردآلو داده شود. برای حیوانات، laetril در ترکیب با ویتامین C به عنوان عامل ضد درد و تقویت ایمنی بدن عمل می کند. B17 همچنین برای درمان سرطان در حیوانات استفاده می شود. اما درمان حیوان باlaetril چندین قانون دارد: خودتان تجویز نکنید قرص ها را در آب نوشیدنی حل نکنید – مایع، سیانید را آزاد می کند. تحت نظارت یک دامپزشک درمان صورت بگیرد.
منبع : سیارک

مطالب مرتبط