خطر مصرف کلم کیل و 10 خوردنی خوشمزه

در حالی که هنوز هم ممکن است به عنوان یک غذای فوق العاده در تغذیه روزانه محسوب شود ، کلم کیل در فهرست این میوه ها و سبزیجات با بیشترین میزان آفت کش ها قرار گرفت. بار دیگر، توت فرنگی و اسفناج در ردیف اول و دوم قرار گرفتند، همانطور که در لیست سال گذشته بودند. گروه زیست محیطی (EWG)، یک سازمان غیر انتفاعی که بر سلامت و محیط زیست متمرکز است، این گزارش را از سال 2004 بصورت سالانه تهیه کرده است. در این سال 2019، بیش از 92 درصد از نمونه های کلم مورد آزمایش قرار گرفتند، دو نوع یا بیشتر از دونوع آفت کش در آن ها شناسایی شده بودند، ودر یک نمونه EWG توانست تا 18 نوع متفاوت، پیدا کند. اغلب آفت کش ها شناسایی شده، در حدود 60 درصد از نمونه های کلم برداشت شده، Dacthal، همچنین به نام DCPA نامیده می شود. که بر اساس آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) به عنوان یک ماده سرطان زا برای انسان بر اساس مطالعات حیوانی طبقه بندی شده است. محققان EWG گزارش داده اند که داده های آزمایش شده از وزارت کشاورزی ایالات متحده برای گزارش و کالج در بیش از 10 سال آزمایش شده است. مدیر علم زندگی سالم در EWG و یکی از همکاران این گزارش را تهیه کرده اند. او می گوید: "درصد نمونه های کلم از 76 درصد به 98 درصد افزایش یافته است، با اشاره به تفاوت بین آزمایش در سال 2007 و در سال 2017، داده های مورد استفاده برای گزارش سال جاری است. "میانگین تعداد باقیمانده در یک نمونه واحد از دو تا بیش از پنج افزایش یافته است."

او تأکید می کند که این گزارش نباید مردم را از خوردن میوه ها و سبزیجات منصرف سازد ، هرچند که وی پیشنهاد می کند مردم در صورت امکان از محصولات ارگانیک استفاده کنند زیرا با شستشو تمام آفت کش ها حذف نمی شوند.

12 میوه و سبزیجات کثیف در سال 2019 پس از افزودن کلم کیل به فهرست سال 2019، تمام مطالب در لیست سال گذشته را به جز فلفل شیرین، در جایگاه 12 تکرار می کند. این 12 کثیف عبارتند از : 1- توت فرنگی 2- اسفناج 3- کلم کیل 4- شلیل 5- سیب 6- انگور 7- هلو 8- گیلاس 9- گلابی 10- گوجه فرنگیها 11- کرفس 12- سیب زمینی
منبع : سیارک

مطالب مرتبط