با شستن اشتباه ظروف به آرامی خودمان را می کشیم

با شستن اشتباه ظروف به آرامی خودمان را می کشیم متخصص برجسته یکی از شرکتهای داروسازی متخصص در ضد عفونی کننده ها، درباره شستن اشتباه ظروف و چگونگی ایمن تر شستن ظروف گفت. وی خاطرنشان کرد که بیشتر مردم از شوینده های حاوی سورفکتانت برای شستن ظرف ها استفاده می کنند.

  • در انتخاب مواد شوینده به چه چیزی باید توجه ویژه داشته باشیم
  • چگونه اثرات مضر شوینده ها را کاهش دهیم

در انتخاب مواد شوینده به چه چیزی باید توجه ویژه داشته باشیم

سورفکتانت ها در غلظت های زیاد بسیار خطرناک هستند ، بنابراین غلظت آنها نباید از 5 درصد تجاوز کند. علاوه بر این ، مواد شوینده نباید حاوی فسفات باشد – آنها به راحتی در پوست نفوذ می کنند ، وارد جریان خون می شوند و باعث تحریک دیاتز (Diathese Nerveuse) می شوند. درماتیت ، آلرژی ، بر دستگاه تنفسی تأثیر می گذارد ، باعث ایجاد مشکلات متابولیک می شود. رنگ ها و طعم های شیمیایی اضافی هستند ، مطلوب است که تا حد ممکن تعداد آنها کم باشد. وی توضیح داد که با وارد شدن به بدن ، تمام این مؤلفه ها باعث مسمومیت تدریجی بدن می شوند.

چگونه اثرات مضر شوینده ها را کاهش دهیم

برای کاهش اثرات مضر شوینده ها چه در زمان شستن ظروف و چه تمیز کردن و نظافت از دستکش استفاده کنید. مواد شوینده را مستقیماً به اسفنج اضافه کنید نه به ظروف. بهتر است ظروف را در آب گرم بشویید زیرا در سرما محصول بی اثر است و بیشتر مصرف می شود ، به این معنی که خطر بیشتر می شود. ارگانیسم باید به محصولاتی که حاوی اسیدهای آلی (سیتریک ، استیک ، لاکتیک ، گلیکولی) هستند ، داده شود که چربی ها و رسوب ها را به خوبی از بین می برند ، اما سم کمتری دارند. مهم است که بشقاب ها را کاملاً پس از مواد شوینده بشویید. یعنی 20-30 ثانیه تا صدای جیر جیر بدهند در این صورت بهداشت ظروف رعایت شده است به گفته وی ، مواد باقیمانده مواد شوینده ، به ویژه سورفکتانتها ، در قطرات آب روی ظروف مستقر می شوند. پس از خشک شدن ، آنها یک فیلم نامرئی را تشکیل می دهند و به همراه غذا می توانند وارد بدن شوند. اعتقاد بر این است که در یک سال به این ترتیب یک فرد نیم لیتر مایع ظرفشویی وارد بدن می کند و با شستن اشتباه ظروف به آرامی خودش را می کشد.
منبع : سیارک

مطالب مرتبط